تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > نشست مشاورين امور بانوان دستگاهها


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشاورين امور بانوان دستگاهها

نشست مشاورين و نمايندگان امور بانوان و خانواده در تاريخ 14/5/94 ساعت 9 صبح در تالار امام رضا(ع) برگزار گرديد.
ابتدا سركار خانم ظهيري مديركل محترم امور بانوان و خانواده ضمن خيرمقدم به حضور مشاورين و ميهمانان جلسه ،برگزاري طرح جامع اوقات فراغت خانواده را در پايگاههاي شهري و روستايي عنوان كردند كه در آن مباحث آموزش مهارتهاي زندگي،امداد و نجات،امنيت و سرقت،هنري و ورزشي و در پايان اردوهاي تفريحي به پايان مي رسد كه مخاطبان اين طرح زنان،دختران و كودكان مي باشند. ايشان همچنين به 11 الي 16 مرداد ماه روز تغذيه با شير مادر را يادآور شد كه به همت مركز بهداشت دوره هاي آموزشي لازم براي مادران شاغل و غيرشاغل برگزار مي گردد.
ايشان يكي از برنامه هايا پيش رو را در دهه كرامت عنوان كردند و همچنين بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي و خواستار تقدير و تجليل از آزادگان و خانواده هاي آنان و برگزاري جشنهاي دهه كرامت و تقدير از دختران فعال بيان كردند.
در ادامه نشست معاون محترم نهضت سوادآموزي كه از ميهمانان بودند به جايگاه حساس و حياتي مشاورين در دستگاهها در امر سواد آموزي اشاره كردند و بانوان را طبق آمار مركز آمار در سال 90 نيمي از جمعيت استان عنوان كردند كه مي توانند تاثيرگذار باشند و ايشان بي سوادي بانوان را به 27720 نفر اشاره كردند. ايشان حوزه فعاليت در نهضت سواد آموزي را شامل مقطع سواد آموزي،مقطع انتقال و دوره تحكيم سواد عنوان كردند و از تشكلهاي غيردولتي و ساير دستگاهها خواستار مشاركت در امر سواد آموزي و اعلام آمادگي هرگونه همكاري را نمودند.
پس از آن نماينده مركز بهداشت سركار خانم دكتر خاكبازان با توجه به 11-16 مرداد ماه هفته تغذيه با شير مادر به توضيحاتي در اين خصوص و فوايد آن پرداختند و پس از آن سركار خانم ارجمند نماينده محترم شوراي شهرنيز در ادامه بيانات به اهميت و فوايد شير مادر و آرامش روحي رواني مادران در بارداري و شيردهي اشاره اي نمودند و بيان كردند كه شير مادر در 6 ماهه اول زندگي براي رشد و تكامل كودك از اهميت ويژه اي برخوردار است و تنها شير مادر،آغوش مادر از ضروريات و تامين كننده بخش عمده اي از نيازهاي غذايي جسمي رواني و عاطفي او مي باشد.
در پايان برخي نمايندگان به گزارشي از فعاليتهاي حوزه كاري خود اشاره اي نمودند.


٠٨:١٠ - 1394/05/18    /    شماره : ٩٥٩١    /    تعداد نمایش : ٢٠٤٦کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد