تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > ديدار سركار خانم دكتر فرهمند پور با رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار سركار خانم دكتر فرهمند پور با رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي

به گزارش روابط عمومی استانداری قم رضوی رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان با خانم فرهمند پور مشاور و مدیر کل امور بانون وزیر کشور دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار رضوی با بیان لزوم برنامه محوري در مورد رسیدگی به آسیب های اجتماعی افزود: باید با هدف گذاری در حل اینگونه مسائل، تعیین نقشه راه و چارچوب مورد نیاز و نیز آماده سازی بسترهای فرهنگی لازم شرایط را برای رفع مشکلات بانوان در جامع ایجاد کنیم.
وی با اشاره به مسأله مهاجرت به استان قم وتبعات آن، بیان داشت: برخی معظلات اجتماعی در پس مهاجرت های بی رویه به استان بوجود آمده ولی بهر حال باید برای رفع این معضلات برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان. با بیان لزوم تشکیل کمیته متشکل از معاونین استاندار، سازمان مدیريت و برنامه ریزی استان و مدیرکل بانوان برای نیاز سنجی و اتخاذ سیاست‌ مناسب در امور بانوان استان ادامه داد: استفاده از ظرفیت معنوی و مذهبی مراجع و علما برای تبیین خط مشی و نیز بهره‌گیری از خدمات خیرین و تشکل های مردم نهاد در ایجاد زیرساختها برای حمایت از بانوان استان ضروري است.
رضوی با بیان لزوم شناساندن جایگاه افراد در خانواده و اهمیت آن در شکل گیری شخصیت افراد در جامعه بیان داشت: نسل آینده با تأسی گرفتن از رفتارهای درون خانواده ای و نیز تأثیر از فضای جامعه هویت پیدا می کند و در صورت کمبود کانون عاطفی در خانواده در آینده سازی سرنوشت کشور دچار تزلزل می گردد که نقش زنان و مادران در این مقوله بسیار تأثیرگذار است.
خانم فرهمندپور نیز با تأکید بر تخصیص بودجه های عمرانی وفرهنگی در حوزه های مختلف تصریح کرد: باید در اجرای طرح ها به تأمین نیازههای مردان و زنان بصورت متوازن و متعادل توجه نمود و دستگاههای ذیربط بر نحوه تخصیص این بودجه ها و محل بکارگیری آن نظارت داشته باشند.
وی با اشاره به لزوم تعریف جایگاه مشاور بانوان در همه دستگاههای اجرایی اضافه کرد: منابع لازم برای آموزش های مهارتی مدیریت برای زنان فعال در دستگاهها تعریف شده است و لازم است تا در کنار این آموزش‌ها بانوان به ارتقاء نقش خود در خانواده نیز توجه کنند.
مدیر کل امر بانوان وزیر کشور با اشاره به نقش تعیین کننده سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ها در اجرای پروژه ها و تخصیص اعتبارات تأکید کرد: ضروری است تا نظام برنامه‌ریزي جامعی تدوین شود تا خروجی آن محصولی عادلانه برای دسترسی متوارن به فرصت ها برای همه افراد جامعه اعم از زن و مرد و شهری و روستایی باشد.


١٣:١٧ - 1394/11/20    /    شماره : ١٠٩٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٥١٢کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد