تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > جشن انقلاب با حضور سركار خانم دكتر فرهمندپور


  چاپ        ارسال به دوست

جشن انقلاب با حضور سركار خانم دكتر فرهمندپور

به گزارش روابط عمومي استانداري قم، فهیمه فرهمندپور پیش از ظهر امروز در هم‌اندیشی بانوان که در استانداری قم برگزار شد با اشاره به‌ضرورت توجه بانوان به مقوله سرمایه اجتماعی اظهار کرد: واژه سرمایه علاوه بر مقوله مادی بر مقوله اجتماعی نیز دلالت داشته که به معنای افزایش ارزش‌ها و معیارهای ارزشی در سطح جامعه به شمار می‌رود.
وی افزود: ایجاد مناسبات بین رشد فردی و اجتماعی و تحقق و تأمین سرمایه اجتماعی از ضروریاتی است که باید مورد توجه بانوان ایرانی قرار گیرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور رشد و تعالی خانم‌ها را سبب افزایش سرمایه اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: پیشرفت و موفقیت بانوان در عرصه‌های مختلف سبب افزایش سرمایه اجتماعی، ترغیب دیگر بانوان و تربیت نسل فرهیخته می‌شود.
وی با اشاره مسئولیت بزرگ مادران در تربیت نسل آینده افزود: توجه مادران در تربیت نسل فرهیخته به تأمین نسل آینده کشور و پیشرفت ملی در عرصه‌های جهانی کمک می‌کند.
مشاور وزیر کشور حضور زنان در مسندهای کشوری دولت تدبیر و امید را مورد توجه قرار داد و گفت: حضور زنان در مقام وزارت، فرمانداری و... نشان‌دهنده اهمیت نگاه دولت و مسئولان به حضور مؤثر و کارآمد زنان در جامعه است که موجب خودباوری و ترغیب زنان می‌شود.
وی افزود: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی نقش زن در جامعه بسیار حائز اهمیت بوده و بانوان به‌عنوان یکی از ارکان تأثیرگذار جامعه در کشور محسوب می‌شوند.
فرهمند با تأکید بر اینکه هویت بانوان باید رعایت شود، خاطرنشان کرد: زنان در درجه اول و بنابر دستورات دین اسلام باید وظیفه مادر بودن و همسر بودن را به‌خوبی ایفا کنند و در تربیت نسل مفید آینده کوشا باشند.
وی با اشاره به سازنده بودن نسل آینده توسط فرزندان امروز افزود: مادران با توجه به این امر، علاوه بر رشد فردی، انتقال فرهنگ برای ساخت کشور را بر عهده‌ دارند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با اشاره به فرصت فوق‌العاده و بی‌رقیب بانوان گفت: مبحث تربیت فرزند و نسل آینده مبحث مهمی است که به‌عنوان تکلیف بر دوش بانوان قرار داشته و نشانگر اهمیت نقش آن‌ها در نظام خانواده و جامعه است.
وی افزود: پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف و اقتدار جامعه ملی از توجه زنان به تربیت نسل و فرزند نشأت می‌گیرد.
فرهمند نامه امیرالمومنین(ع) به امام حسن(ع) را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: امام علی(ع) در این نامه فرزند بزرگوارشان را به‌ عنوان همه وجود خود معرفی می‌کنند که بیانگر اهتمام و تأکید ایشان بر مقوله تربیت فرزند است.
وی ادامه داد: تربیت فرزند صالح و تأثیرگذار در جامعه وظیفه اصلی و سنگین بانوان است که توجه ویژه آن‌ها را در کنار رشد و تعالی فردی طلب می‌کند.
و در پايان مراسم از بانوان فعال و فرهيخته استان تجليل گرديد.


١٣:٠٣ - 1394/11/20    /    شماره : ١٠٩٤٢    /    تعداد نمایش : ٤٩١کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد