تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > جلسه بررسي آيين نامه كنوانسيون حقوق كودك و كارگروههاي چهارگانه


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه بررسي آيين نامه كنوانسيون حقوق كودك و كارگروههاي چهارگانه

جلسه بررسي آيين نامه مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك و دستور العمل كارگروههاي چهارگانه در تاريخ 7/10/94 با حضور اعضاء جلسه ساعت 30/8 صبح در دفتر امور بانوان و خانواده برگزار گرديد.
ابتدا سركار خانم ظهيري مشاور استاندار و مديركل دفتر امور بانوان و خانواده ضمن تبريك فرارسيدن 17 ربيع الاول سالروز تولد پيامبر اكرم(صلي الله عليه) پيامبر رحمت و مهرباني و همچنين تولد امام جعفر صادق(ع) رئيس مذهب تشيع، به تشريح آيين نامه و دستورالعمل كارگروه هاي چهارگانه پرداخت.
ايشان دفتر امور بانوان و خانواده را براساس آيين نامه بعنوان متناظر استاني عنوان كرد و با توجه به ظرفيت كارگروه تخصصي زنان و خانواده استان موضوع كودك و نوجوان در دستور كارگروه تخصصي استان قرار گيرد.
خانم ظهيري در ادامه همچنين به فرهنگ سازي در پرداختن به حثوق كودك اشاره كردند كه بايستي اين امر بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد. و بهترين زمان همان دوران كودكي (مهد كودك و پيش دبستاني) مي باشد. كه بين قانون و اجراي آن توازن وجود ندارد.پس از بيانات ايشان هر يك از اعضاي حاضر در جلسه به نقطه نظرات از جمله فعاليتهاي گسترده در بحث كودك،مهدهاي كودك،دختران آسيب ديده،كودكان كار و خياباني و... كه مرتباً آموزشهاي لازم ويژه مربيان از جمله مهارتهاي زندگي،فرزند پروري، اعتياد و آشنايي با مواد مخدر،آشنايي با مسائل حقوقي در خصوص كودك و... پرداخته مي شود ولي آنچه كه بايد مدنظر قرار گيرد يكسان سازي آموزشي كودك است كه با داير نمودن مهدهاي كودك به صورت غيرقانوني ادامه فعاليت كند و حتي ساقط مي گردد.
و در پايان مقرر گرديد
- گروه بازرسي متشكل از نمايندگان دستگاهها جهت بازرسي ايجاد گردد.
- كمتيه تخصصي كه بحث نظارت و ايجابي را بر برنامه هاي كودك داشته باشد.
- تعيين دبير براي هر يك از كارگروههاي چهارگانه جهت برگزاري جلسات مستمر و ارائه نتيجه جلسات در كارگروه تخصصي زنان و خانواده.


١٠:١٧ - 1394/10/12    /    شماره : ١٠٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٨٣٩کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد